• To były piękne dni! Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• W piątek 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczystość zakończenia roku szkolnego
            i pożegnanie klasy ósmej. W tym wyjątkowym dniu naszym uczniom towarzyszyli rodzice oraz zaproszeni goście: p. Katarzyna Skowron – Skarbnik Gminy Ulan – Majorat i i ks. proboszcz parafii Zofibór - Jarosław Czech.

Uczniowie odebrali z rąk dyrektor szkoły p. Teresy Wierzchowskiej nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zachowanie, aktywność społeczną i frekwencję, a rodzice – gratulacje. Dyrektor wyraziła również  swoje uznanie finalistom i laureatom konkursów oraz zdobywcom stypendiów wójta gminy Ulan – Majorat.

W tym dniu zakończył się również czas trudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy p. Anny Bogusz. W imieniu swoim i wszystkich nauczycieli Dyrektor podziękowała za każdy wspólnie spędzony dzień,  za cierpliwość  i wytrwałość w kształtowaniu setek dziecięcych charakterów. Do życzeń dołączyli się rodzice, składając podziękowania za wieloletnie zaangażowanie w edukację i wychowanie ich samych i ich dzieci. Również ósmoklasiści w tym dniu pożegnali się z tym najmilszym okresem w ich życiu -  zaprezentowali ostatni,
            w murach naszej szkoły, program artystyczny Stopklatka, dziękując wszystkim za wspólnie spędzone lata pełne życzliwości i wyrozumiałości oraz za wskazywanie życiowych drogowskazów, które określiły jacy są, jak żyją i jak odnoszą się do  innych.

Kończąc rok szkolny 2022/2023 Dyrektor odniosła się  do słów Jima Stovalla - Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi. Podkreśliła, że aby się rozwijać,  należy się uczyć. Jednak zdobyta wiedza sama w sobie ma niewielką wartość - cenną czyni ją stosowanie jej w praktyce. Życząc  wszystkim naszym absolwentom sukcesów w dalszej edukacji, a uczniom bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku zaapelowała, aby mądrze z niej korzystali.

Ewa Krupa

• Talent jest jak perła w muszli… Nasze szkolne perełki.

• W Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie - Majoracie 21 czerwca najbardziej lśniącym ulańskim perłom doroczne stypendia naukowe, sportowe i artystyczne wręczył Wójt Gminy Ulan-Majorat Pan Jarosław Koczkodaj i jego zastępca Pan Paweł Wierzchowski w asyście Pani Brygidy Fabryckiej Wizytatora Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pana Bogdana Maliszewskiego Wiceprzewodniczącego Rady Gminy i przedstawicieli Urzędu.

Gratulujemy tegorocznym stypendystom ich sukcesów, nauczycielom tak zdolnych uczniów, rodzicom – cudownych dzieci.

• Są takie chwile - przeżyte wspólnie … Ognisko pożegnalne klasy VIII

• Po pełnych emocji dniach, związanych z egzaminami, nasi  ósmoklasiści mogli wreszcie spędzić czas aktywniej w towarzystwie swoich młodszych koleżanek i kolegów. Zaproszenie przyjęła dyrektor szkoły p. Teresa Wierzchowska, nauczyciele i  pracownicy. Kawałka tradycyjnego tortu,  prezentu od klas VII i VI, nie odmówił również gość specjalny – p. Jarosław Koczkodaj Wójt Gminy Ulan – Majorat, którego wizyta w szkole była dla nas miłym zaskoczeniem i uświetniła ten wyjątkowy dzień. Były kiełbaski i mnóstwo pysznych przekąsek, przygotowanych przez rodziców klasy ósmej, ale  przede wszystkim dobre humory. Wspólnej zabawy nie popsuła nawet wietrzna pogoda! Integracji  sprzyjały sportowe zmagania w piłkę nożną,  rozmowy i żarty. Nasi uczniowie miło i radośnie spędzili ten czas, zacieśniając koleżeńskie więzi.

Ewa Krupa

• Emocje z Photonem

• Uczniowie klasy V i VIII 8 uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykorzystano sprzęt zakupiony  w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Podczas łączonej lekcji  języka angielskiego uczniowie  utrwalali słownictwo związane z uczuciami i emocjami. Ich zadaniem było poprowadzenie robota od obrazka z emocją do odpowiedniej nazwy w języku angielskim, a  także zmiana koloru czułek.

Zajęcia z Photonem wzbudziły ogromną ciekawość uczniów oraz sprawiły im wiele satysfakcji.