• Klasa V podczas lekcji historii pracowała z pomocami zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pozyskany dzięki tej inicjatywie sprzęt i urządzenia w znaczący sposób wpływają na uatrakcyjnienie zajęć. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli genialne budowle starożytnego Rzymu: Koloseum, akwedukty, świątynie wykorzystując klocki Korbo. Mieli również możliwość zapoznania się z działaniem i obsługą kamery, która często jest wykorzystywana podczas uroczystości szkolnych.

Albert Einstein powiedział kiedyś: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”.

Zabawy konstrukcyjne doskonalą rozwój spostrzegawczo-ruchowy, wyzwalają pomysłowość, wymagają skupienia uwagi i uczą obserwacji. Klocki to najpopularniejsza zabawka konstrukcyjna a budowanie, tworzenie i wymyślanie czegoś nowego, to ekscytujący proces, który daje wiele frajdy i otwiera nieskończenie wiele możliwości. Uczniowie  oddziału przedszkolnego wspomagani przez starszych kolegów, uczestniczyli w  warsztatach OZE a zdobytą wiedzę i trudny technologicznie do zrozumienia proces powstawania energii wiatrowej, został utrwalony podczas budowy turbiny wiatrowej z klocków Corbo pozyskanych w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Dodatkowo starsi uczniowie starali się dokumentować prace maluchów za pomocą kamery.